W zeszłym roku miałem okazję wybrać się na festiwal whisky do Jastrzębiej Góry. Mimo, że sporo czasu już minęło chciałbym się z Wami podzielić moimi wrażeniami.

Sklep Festiwalowy

 

Była to dla mnie pierwsza tego typu impreza, więc nie bardzo wiedziałem czego mam się po niej spodziewać. Festiwal odbywa się na świeżym powietrzu w okolicach Domu Whisky. Przy wejściu otrzymujemy zestaw powitalny składający się kieliszka degustacyjnego i kuponów festiwalowych. Cały teren otaczają stoiska wystawców, na których w ramach biletu można było spróbować najróżniejszych whisky, do tego ciekawsze egzemplarze były do spróbowania za kupony. Na wielu stoiskach serwowano też drinki.

Grant’s Blending

Oprócz degustacji dodatkowymi atrakcjami były koncerty i występy stand-up.

Muzyka na żywo

 

W czasie festiwalu miałem przyjemność wziąć udział w sobotnim Ardbeg Master Class. Do spróbowania, oprócz Ardbeg 10, Uigeadail i Dark Cove, były czysty nieleżakowany destylat, destylat leżakowany przez 5,5 roku w beczce po burbonie przy pierwszym napełnieniu oraz destylat leżakowany przez prawie 6 lat w beczce po Oloroso Sherry. Całość okraszona ciekawymi historiami dotyczącymi zarówno samej destylarni jak i degustowanych trunków. Jedyne czego mi brakowało to trochę więcej czasu na wymianę opinii z innymi siedzącymi przy stoliku miłośnikami whisky. Warto zaznaczyć, że w cenie master class (199zł) każdy uczestnik otrzymał Ardbeg Exploration Pack, na którym podpisał się prowadzący, Brendan McCarron.

Ardbeg Masterclass

Festiwal był bardzo przyjemnym doświadczeniem. Polecam każdemu miłośnikowi whisky, który ma ochotę podelektować się ulubionymi trunkami w nieskrępowanej wakacyjnej atmosferze. Z całą pewnością wybieram się także w tym roku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *