Orkady gdzie leży destylarnia Highland Park do roku 1472 były pod panowaniem Norwegów. Korzystając z tego faktu Highland Park nawiązuje w nazewnictwie swoich whisky do nordyckiej mitologii. Jest to położona najdalej na północ szkocka destylarnia. Higland Park odróżnia się od innych destylarni wykorzystaniem 20% słodu jęczmiennego suszonego dymem z torfu pochodzącego właśnie z Orkad. Torf ten charakteryzuje się innym składem niż torf z Islay czy Highlands ze względu na inną roślinność na wyspach. Dzięki temu mamy więcej nut dymu z kominka, niż medycznych czy smolistych. Do tego cała whisky dojrzewa w beczkach po sherry z amerykańskiego i europejskiego dębu.

Highland Park Dragon Legend
Highland Park Dragon Legend

 

Highland Park Dragon Legend nawiązuje do legendy Fafnira, potężnego smoka pilnującego skarbu. Sama whisky według producenta ma być bogatsza i bardziej torfowa. Nie ma oznaczenia wiekowego i została zabutelkowana z mocą 43.1%. Przeznaczona na rynek brytyjski w rekomendowanej cenie 40GBP.

Highland Park Dragon Legend
Highland Park Dragon Legend

 

Kolor: Jasne złoto.
Zapach: Wanilia, karmel, toffee, zielone jabłko.
Smak: Słodka, ognisko / kominek opalany drewnem, toffee, rodzynki.
Finish: Bardzo krótki, dym z ogniska, skórka pomarańczowa.

Czuje się wyraźnie, że jest to dość młoda whisky. Po zapewnieniu producenta, że jest bardziej torfowa poczułem pewien niedosyt.

Pochodzenie Szkocja, Islands
Wiek
Alkohol 43.1%
Cena (0.7L) 40GBP (ok. 195PLN)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *